מתנה מקורית, ברכה או מצגות אל יקירכם מהלב שלכם

צור קשר גלריה ספר חיים מצגות ברכות דרשות מתנה מקורית דף הבית

 

 

 

 
 

דרשות

 
כאשר מבקשים ממני לכתוב דרשה לבן, אני מבקשת לדעת את התאריך העברי של הולדתו, ומה הפרשה שלו. כל דרשה אני פותחת בפסוק מהדרשה או מההפטרה, ונותנת בהתחלה הסבר כיצד הפסוק מתחבר אל הילד. אני מחפשת חיבור לאישיותו או לשמו.

כל דרשה כתובה בצורת בתים של שיר. לא תמיד הכל בחרוזים אך תמיד יש משקל בין המשפטים. אם אתם או הילד לא אוהבים טקסט בחרוזים, אחבר דרשה בפרוזה, כלומר ללא חרוזים.

שאלות שאני שואלת הן:
מה התחביבים של ילד הבר מצווה ואת הדברים אני משלבת בכל דרשה, בקטע שבו הוא מספר מעט על עצמו ועל משפחתו. הילד יספר על טיולים פעילויות ספורט וכו'. כל הדברים שמעניינים אותו יקבלו מקום בתוך דרשה.

אני שואלת על היחסים בין חתן הבר מצווה לבין אחיו ואחיותיו, גם אם הם מרבים לריב, מה שקורה בכל בית נורמלי, אני מכניסה בניסוח משעשע. כך אנשים ששומעים את הדברים יכולים להזדהות.

שאלה חשובה שאני נוהגת לשאול היא על דברים שהמשפחה נוהגת לעשות ביחד, כיצד הוא מבלה עם אבא בנפרד ועם אמא בנפרד ועוד שאלות שיתנו לי תמונה מלאה על הילד. את רוב הדברים אני משתדלת להכניס ולשלב בכל דרשה.

אני שואלת איך הקשר שלו עם הסבים והסבתות, מה הוא אוהב לעשות איתם ואצלם בבית. בכל דרשה אם חלילה אחד מהסבים כבר לא בין החיים אני מזכירה אותו במשפט, במיוחד עם הילד הספיק להכיר את הנפטר.

כל ברכה או דרשה שאתם מזמינים אני שולחת אל המזמין במייל לעיונכם כך שאתם יכולים לתת לי הערות, יכולים לבקש להוסיף או לקצר וכו'. אהיה לרשותכם עד שתהיינה לכם ברכות או דרשות בדיוק מותאמות לכם ואך ורק לכם.

אל המייל הראשון אני מוסיפה דף נוסף שבו הצעות כיצד להקריא דרשה או ברכה. כך אתם מקבלים הוראות בימוי. אני תמיד עומדת לרשותכם לצורך אימון בטלפון. אני מקריאה למי שצריך לשאת את הנאום בפני קהל כך שיהיה לט מושג איך הטקסט צריך להישמע כך שקהל השומעים יקלוט את הנאמר וגם ייהנה. כדי לראות דוגמאות את מוזמנים להיכנס לגלריה ולהתרשם.

דרשה - 1. באור פסוק או מאמר בדרך של פלפול או אגדה, ולא כפשוטו, לשם הבלטת רעיון מסוים או הלכה שאינה מפורשת:
"יִתְיַשֵב הַמִּקְרָא עַל פְּשׁוּטוֹ, דָּבָר דָּבוּר עַל אָפְנָיו, וְהַדְּרָשָׁה תִּדָּרֵשׁ" (רש"י שמות, ו' יא')
2. הרצאת דברי תורה לפני קהל; דרשת הרב בבית הכנסת, דרשת נער הבר מצווה.
(מתוך מילון אבן שושן 1981 כרך ראשון עמ' 467 )

בשעה טובה הבן או הבת הגיעו לגיל בר מצווה או בת מצווה.
אתם רוצים שהבת או הבן יאמרו דרשה מעניינת וקליטה לקהל המוזמנים?
דרשות לבר מצווה  או בת מצווה, הן דבר שנתפס כמשהו בנאלי ומשעמם? לא עוד!
אני אכתוב לילדיכם דרשה משעשעת אך גם מרגשת. אתם תספרו לי מה הוא אוהב ומה לא,מה הם תחביביו, איך היחסים בין האחים והאחיות ועוד (אני אנחה אתכם בשאלות)
כל דרשה אני נוהגת לפתוח בפסוק מתאים מהתנ"ך, גם לחילונים גמורים. טקס יהודי צריך להיות מבוסס על המקורות של העם היהודי. (רק במקרה שלקוח אינו משתכנע אפתח בדברי חז"ל ) אני בודקת את הפרשה ואת ההפטרה בחיפוש אחר פסוק שמתאים לילד/ה ואם אינני מוצאת פסוק חגיגי שיתאים, אני מחפשת בספר "תהילים" או "משלי" או "קוהלת" ואין מצב שלא אמצא פסוק שמתאים לאופי הילד לשמו או לעונת השנה שבה הוא נולד. לדוגמא- לילד ששמו יובל פתחתי בפסוק:

 

"וְהָיָה כְּעֵץ שָּׁתּוּל עַל- מָיִם, וְעָל יוּבַל יְשַׁלַח שֳּׁורְשָּׁיו" (ירמיה יז ח)

 

בכל דרשה אחרי הסבר הפסוק יבוא סיפור חייו בדרך קלילה עם קצת הומור, על משפחתו, תחביביו, יחסיו עם אחיו / אחיותיו, יברך סבים וסבתות, בהמשך ידבר על משמעות טקס הבר מצווה, על המחויבות שלו להורים שבזכותם הוא מה שהוא. לקראת סיום הוא יאמר דברים שהוא מאחל לעצמו. ממש לסיום דברי תודה לאורחים.
מאוד חשוב ושימושי - יחד עם הטיוטה הראשונה תקבלו גם דף הסבר כיצד להתכונן, אני קוראת לדף "הוראות הפעלה" בו יש הצעות ועצות ,איזה מילים כדאי להדגיש, איזה תנועה כדאי להוסיף ואיך בדיוק לעשות זאת.
כך יהיה לכם הוראות בימוי גם לצורך צילום קליפ של הדרשה.

לציבור הדתי אני אכתוב דרשה שתהיה מתובלת בפסוקים מההפטרה עם פרשנות של רבנים כשאני בוחרת את הפסוקים הקלים יותר עם פרשנות קצרה, כדי שעדיין הנאום יישאר קצר במידה ולא יגרום לקהל המאזין להשתעמם, לפטפט, או ישמור ה' לאכול בזמן שבנכם נבוך ומתאמץ לעמוד בכבוד במשימה מול קהל ומיקרופון.

דרשה לטקס אירוסין - תתחיל בפסוק שמתאים לאירוע לדוגמא, אב שברך את בתו אורטל במסיבת האירוסין פתחתי את הנאום בשני פסוקים"

 

"בְּאוֹר פְּנֵי מֶלֶךְ חַיִּים"( משלי טז' טו')
"וְיִתֶּן לְךָ ה' מִטַּל הַשָׁמַיִם וּמִשְׁמַנֵי הָאָרֶץ"( בראשית כז' מח')

 

מיד בהמשך נתתי פרשנות קצרה על שני הפסוקים וכיצד הם מתקשרים לשם אורטל.
בהמשך היה תיאור על ילדותה מעלותיה, ההיכרות עם החתן המיועד, המעלות שהוא ניחן בהן ואיחולים לעתיד. כל זה מתובל בפסוקים מן המקורות שמחזקים את הנאמר.

דרשה לשבת חתן - כאן דברי התורה מתוך הפרשה וההפטרה והפשט שלהם תופס חלק נכבד מהנאום. גם המעלות של החתן והכלה מגובים בפסוקים ובדברי חז"ל. כמובן שכמו כל נאום הוא מסתיים באיחולים וברכות לזוג הצעיר.

כל דרשה / ברכה / נאום אתם יכולים להזמין בטלפון ולקבל במייל או מעוצב בעבודת יד בדואר.

 
 
 

ליצירת קשר: אריאלה
טלפקס – 04-6334
414 נייד – 050-7813856
elmehalev@gmail.com

 
 

דף הבית | מתנה מקורית | דרשות | ברכות | מצגות | ספר חיים | גלריה | צור קשר | מפת האתר | מתנה מיוחדת | שרותי כתיבה


כל הזכויות שמורות לאתר © "אל מהלב"

 

 

blogger web statistics